Конспекти уроків


КОНСПЕКТ 1:

Тема: Множення многочленів

Цілі уроку:

  • Формувати навички множення многочленів, виробляти вміння перетворювати добуток двох многочленів у многочлен стандартного вигляду. 
  • Розвивати логічне та творче мислення, пам’ять, навички групової роботи.
  • Виховувати культуру математичної мови, інтерес до математики, наполегливість, працелюбність, почуття відповідальності за спільну справу.
Тип уроку: застосування набутих знань, вмінь та навиків.

Форми роботи: метод проектів, робота в групах, метод «Мікрофон».
Обладнання: ноутбук, мультимедійний проектор, електронні носії з презентаціями проектів, роздатковий матеріал.

Основні поняття: многочлен, одночлен, степені, рівняння.
Міжпредметні зв’язки: історія, християнська етика, інформатика.

Очікувані результати:

1. Учні повинні вміти множити одночлен на многочлен.

2. Повинні множити многочлени.

3. Мають вміти розв’язувати рівняння, які містять дію множення многочленів.

Епіграф: «Все що я пізнаю, я знаю, навіщо це мені потрібно, де і як я можу ці знання застосувати».

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчання

Проведемо даний урок методом проектів.

Притча.

   Автор першого проекту – Господь. Результатом його проекту є Людина.

   Господь учив Людину любові, учив творити добро. Щоб Людина могла протистояти злу, Господь роздав Людям проекти – ремесла, професії, таланти. Роздаючи їх Людям Господь промовив: « Хай будуть благословенні всі проекти, котрі приноситимуть Людині любов, щастя, радість».

Учні поділені на 4 групи.

Група «Істориків».

Група «Теоретиків».

Група «Практиків».

«Рекламне агентство».

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Проект групи «Теоретиків».

1. Актуалізацію опорних знань учні проводять методом «Мікрофон».

2. Демонструють усні вправи.

Проект групи «Істориків».

1. Розповіді про історію виникнення многочлена.

2. Презентація «Історія виникнення многочлена».

ІY. Застосування набутих знань

Проект групи «Практиків».

Учні працюють в групах.

1.Різнорівневі завдання для групи «Теоретиків» і «Істориків».

2. Презентація.

Група «Практиків» виконує завдання біля дошки:

На стандартних листках на дошці прикріплені відповіді до кожного з шести завдань , розміщені хаотично.

Завдання учнів:

- виконати дані завдання;

- знайти свою відповідь серед шести відповідей на дошці;

-повернути листки з відповідями протилежною стороною і прикріпити на дошці у порядку виконання завдань.

На зворотній стороні учні прочитають вислови:

Розуму не позичити.

Людина починається з добра.

1. Спростити вираз: (х – 5)(х + 1) – (х + 4)(х - 1).

2. Знайти корені рівняння: (х – 1)(х + 2) = (х – 3)(х – 2).

3. Подайте у вигляді многочлена: - 3х (х – 4)(х - х ).

ІІ варіант

1. Спростити вираз: (х + 6)(х - 1) – (3 - х)(х + 1).

2. Знайти корені рівняння: (х + 3)(х - 4) = (х – 5)(х + 2).

3. Подайте у вигляді многочлена: - 4х (х + 2)(х - х ).

V. Підсумок уроку

Проект групи «Рекламне агентство».

Презентація «Використання многочлена в різних науках».



Завдання додому: §12,13, №500, №503 (в,г), додатково 
№*507(в,г).



КОНСПЕКТ 2: 



КОНСПЕКТ 3: 

Тема: Застосування різних способів розкладання многочленів на множники

Цілі: систематизувати та узагальнити знання та вміння учнів щодо різних способів розкладання многочленів на множники; виробити вміння застосовувати різні способи розкладання многочленів на множники; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, вміння аналізувати та робити висновки; виховувати свідому дисципліну, працьовитість, спостережливість, кмітливість.
Тип уроку: систематизація та узагальнення знань
                              Хід уроку
1.Усний рахунок
2.Перевірка домашнього завдання
3.Актуалізація опорних знань учнів
4.Презентація на комп’ютерах

Застосування різних способів розкладання многочленів на множники
Під час розкладання(застосування різних способів) многочленів на множники слід:
1)   якщо можливо, винести за дужки спільний множник;
2)   якщо спільний множник винесено (або він відсутній), до многочлена, що залишився в дужках (або до даного), намагаємось застосувати формулу (якщо це можливо);
3)    якщо застосування формули для повного многочлена неможливе, розбиваємо його на групи (виконуємо групування).
                                                
                          Приклади(розкласти на множники)

Усно учні розв’язують №787
5. Розв’язування вправ
Біля дошки учні розв’язують №790,№796,№794
Самостійно №792
6.Завдання додому:§20, №794, №795(а,в,г),№*798
7.Підсумок уроку


КОНСПЕКТ 4: 

Тема: Додавання та віднімання многочленів.

                                                 
 Мета уроку: Закріпити знання та вміння учнів з даної теми; повторити правила розкриття дужок; сприяти розвитку уваги, пам’яті, логічного мислення, спостережливості; виховувати старанність, наполегливість.

Обладнання: Зошит, підручник, мультимедіа.

Хід уроку
I. Організаційний етап.

II. Перевірка дом.завдання.(взаємоперевірка, відповіді на екрані; перевірка тестового дом.завдання.)

III. Актуалізація опорних знань

1. учні задають теоретичні запитання один одному.
2. тестові завдання.

Який з виразів є многочленом
   



                 Подати  у стандартному вигляді многочлен 


                 Знайти степінь многочлена     
    


                 Спростити вираз    
(5а+3в)-(4а+в)+(а-3в) 

  


                Обчислити значення многочлена   0,3х3+0,7х3
якщо          х=-0,3:


  
                  Розвяжіть рівняння    (у3+4у2-6)-(5у-у3+6)=2у3+4у2+у:

3. Гра “Вірно-не вірно”. (На столах лежать зелені та червоні картки. Червоні - вірна відповідь, зелені - не вірна. Хто помилився-пояснює.)
-        у одночлена -5х3у степінь  3?
-        х2ус   одночлен станд. вигляду;
-        -х3у+3z  - многочлен станд. вигляду;
-        2х2уz-3хуz     многочлен 4 степеня;
-        уzс коефіцієнт 0;
-        у одночлена 2  степінь =1;
-        64=82
-        -27= -33



IV. Закріплення набутих знань.

1. Історична довідка 
Імя відомого математика складається з трьох складів, причому перший склад - число, другий - нота, третій-одне з імен давньоєгипетського бога.
Встановити відповідність:
а)(4а2в)2                                                              а)-16х5
б)(4х2-3у)-(6у+4х2)                                            б)8х2+3у
в)8х4 (-2х)                                                          в)-9у
                                                                           г)16а4в2

2. Фізкультхвилинка

3. Робота з підручником


        
№375(а);  №376(а); №378(а)


Окремим учням завдання на карточках.


V. Рефлексія

Сьогодні на уроці :

- я навчився…

- мені вдалося…

- я дізнався…

- мені було важко…

тепер я зможу…  
         
    



VI.  Домашнє завдання.


Скласти казку ,де у головній ролі многочлен та одночлен.

№379;№386.

Комментариев нет:

Отправить комментарий